wtorek, 5 kwietnia 2016

Gry dla dzieci (5-8 lat) wydane w marcu 2016

Marzec to prawdziwa gratka dla 6 i 8-latków. Inne kategorie wiekowe muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać, może w kolejnych miesiącach będzie lepiej.
Światło dzienne ujrzała nowa seria od Trefla pt. Fajne Gierki, które przyciągają ładnymi ilustracjami na okładce. Egmont kontynuuje serię Dobra gra w dobrej cenie, swoją drogą te karty ze statkami skądś już chyba znam. Ktoś ma tak samo?
Prawdziwą gratką dla koneserów są Duszki edycja limitowana, która nie będzie miała dodruków, także nie ma na co czekać.
Rebel wydał dodatek do Szalonej misji, żeby było jeszcze bardziej szalenie. 
Zresztą spójrzcie i poczytajcie, poniżej krótkie opisy gier.

MARZEC

6-lat
Niezła draka - Trefl

Pies goni kota, kot goni mysz, mysz goni gospodynię... Niezła draka!
Niezwykle dynamiczna gra z prostymi zasadami dająca mnóstwo emocji. Kto okaże się najsprytniejszy?Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 6+Słudzy ciemności -Trefl


Zabawna gra wykorzystująca stylistykę starych kultowych gier komputerowych.
Gracze wcielają się w mroczne postacie i wyruszają w podróż do miasta. Ich zadaniem jest zdobycie skarbów i powrót do mrocznej krainy. Na swojej drodze spotykać jednak będą superbohaterów próbujących powstrzymać graczy.Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku 6+

Bitwa na morzu - Egmont

Na morzu karaibskim rozgrywa się wielka bitwa morska. Każdy kapitan chce zwyciężyć i przywieść do swojego portu cenne skarby. Aby wygrać, musisz użyć sprytu albo dużej siły ognia. Którą taktykę wybierzesz?
Seria „Dobra Gra w Dobrej Cenie” to ładne i ciekawe gry rodzinne w dobrej cenie. Mogę w nie grać już 6 letnie dzieci.
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 6+
Czas gry: 20 minut
Wiewióry -Rebel

Wiewióry wydają się być zwodniczo nieskomplikowaną grą. Między Twoją Wiewiórą, a orzeszkiem znajdują się tylko trzy kafelki, a jedyne co Ty musisz zrobić, to po kolei powiedzieć, co znajduje się na ich odwrocie.  Najpierw oczywiście strzelasz, powiedzmy "Liść!" - odwracasz i udało się! Faktycznie był tam liść. Zostawiasz kafelek obrócony z liściem do góry. Następny... może kamień? Odwracasz go i okazuje się, że niestety nie. Na drugiej stronie kafelka był grzyb. Szkoda, twoja runda się kończy, ale zaraz będzie znowu Twoja kolejka... ale chwila, co było po drugiej stronie pierwszego kafelka?? Jakoś nie zapamiętałeś... A niech to, ktoś idzie w przeciwnym kierunku i właśnie obrócił Twój kafelek i teraz już zupełnie się pogubiłeś. 
Zaraz, że jak?! Inny gracz właśnie zdobył orzeszka, a to zmienia zasady i teraz masz odgadywać kolory?! A już zapamiętałeś, że ma być liść, liść, kamień... Skąd masz wiedzieć w jakich były kolorach?!


Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 6+
Czas gry: 10 minut

Źródło: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,688/Wiewiory.html

8-lat
Szalona misja - zaginione miasto (dodatek) - Rebel


W pierwszym dodatku do "Szalonej Misji" gracze odkryją pięć nowych światów składających się na 32 poziomy i stawią czoła nieznanym dotąd wyzwaniom! Trójwymiarowa piramida, którą nakłada się nad planszę pozwala spojrzeć na poziomy z podstawki w zupełnie inny sposób, jeszcze bardziej podkręcając emocje w trakcie gry.
Nie zapomnij korzystać z tajnych przejść, które pojawiają się w tym dodatku!


Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku 8+
Czas gry: 20 minut

Źródło:http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,691/Szalona-Misja-Zaginione-Miasto.htmlDuszki - edycja limitowana - Egmont

Kontynuacja jednej z najlepszych gier imprezowych ostatnich lat. W grze są 2 nowe przedmioty, które zmieniają zasady znane z poprzednich edycji. Jeszcze więcej śmiechu i wykręcania szarych komórek. 
To prawdziwa gratka dla fanów serii i kolekcjonerów. Gra mieści się w dużym metalowym pudełku, a jej nakład jest limitowany nie będzie dodruków.

Gra przeznaczona jest dla 2-8 graczy w wieku 8+

Czas gry: 20 minut

Źródło: https://sklep.egmont.pl/gry-planszowe/wszystkie/p,duuuszki-edycja-limitowana,11537.htmlZłoty interes - Trefl

Krasnoludy uwielbiają drogocenne kamienie - dołącz do nich i zdobądź skarby!
Zadaniem graczy jest wydobywanie skarbów w kopalni. Wartość złota, diamentów i innych drogocennych kamieni będzie jednak zmieniać się podczas rozgrywki. Wygra gracz, który na koniec gry zgromadzi najcenniejszy skarb.Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 8+Serowa uczta- Trefl


Jaki żółty ser jest najlepszy do zabawy? Oczywiście ten z dziurami!
Małe myszki urządziły sobie zabawę i bawią się w chowanego w żółtym serze. Każdy gracz dokłada kolejne plastry sera starając się, aby jego myszy widoczne były w dziurach. Wygra gracz, którego myszy zajmą najwięcej dziur w serze.Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 8+


Quadropolis -Rebel


Quadropolis wcielisz się w burmistrza nowoczesnego miasta: ustalisz jego strategię rozwoju w oparciu o potrzeby mieszkańców i spróbujesz pokonać konkurencję, zlecając architektom konstrukcję różnych budynków. Budynki zapewniają punkty zwycięstwa. Łączą się w grupy, które działają w odmienny sposób;  grupy te można również łączyć, aby ich efekty były jeszcze lepsze.
"Z uwagi na bardzo prostą mechanikę Qadropolis to gra dla każdego"- mówi François Gandon, autor gry - "Ideą przyświecającą powstawaniu gry było połączenie wymiaru strategicznego - długoterminowej rozbudowy miasta - z warstwą taktyczną, czyli problemami, z którymi na co dzień spotyka się burmistrz miasta. W rezultacie gracze co turę muszą podejmować ważne decyzje, aby sprostać swym zadaniom".
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 8+
Czas gry: 30-60 minut„Festiwal Lampionów” jest grą logiczną od 2 do 4 graczy w wieku od 8 lat. Gracze będą artystami z czasów Imperium Chińskiego, którzy będą zmagać się w czasie święta zbiorów o utworzenie najpiękniejszego wzoru lampionów na pałacowym jeziorze. Rozgrywka polega na umiejętnym zagrywaniu płytek jeziora w taki sposób, aby tworzyć odpowiednie układy kolorystyczne nagradzane kartami lampionów,€“ które z kolei układają się w zestawy, przynosząc punkty honoru i cesarskich względów, przybliżając graczy do zwycięstwa.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 8+
Czas gry: 30-45 minut

Źródło: informacja prasowa Games Factory Publishing

1 komentarz:

  1. uwielbiamy gry z treflla :)

    http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/04/niezbedne-nowosci-w-gabrysiowej.html?showComment=1459929033360#c7161407363082122239

    OdpowiedzUsuń