poniedziałek, 17 sierpnia 2015

SZALONE ZEGARKI - 2PIONKI - unboxing - zaglądamy do pudełka

Trzeba szybko myśleć, szybko zapamiętywać, szybko reagować. To ten rodzaj gry, gdzie nie ma czasu na zastanawianie, reakcja musi być tu i teraz. Nie bez powodu na kartach mamy zegarki ... i to do tego szalone. Co o grze pisze wydawca:
"Szalone zegarki wiedzą jak zatrzymać czas. To prosta, a zarazem niezwykle wciągająca gra karciana. W swojej kolejce jedyne co musisz zrobić, to odkryć górną kartę ze swojej talii zegarów i powiedzieć na głos, która jest godzina!
Musicie być czujni i cały czas uważać, bowiem niektóre z odkrywanych kart wprowadzą zupełnie nowe reguły czasu
Szalone zegarki do gra z kategorii gier imprezowych, podobnie jak klasyczne tytuły tego gatunku, gry Dobble czy Jungle Speed, zapewni Wam godziny pozytywnych emocji i śmiechu."

A co my o niej sądzimy, a o tym to już innym razem wam opowiemy. Tymczasem zapraszamy do wnętrza pudełka i przyjrzenia się zawartości gry.

Na półce z innymi grami, różowe, a może raczej amarantowe pudełko, opatrzone grafikami z Alicji w Krainie czarów, z całą pewnością będzie się rzucało w oczy. Koło takiego koloru nie da się przejść obojętnie, zwłaszcza paniom. I chociaż same grafiki powalające nie są, to dla gry nie ma to żadnego znaczenia. Żadnego.

A co znajdziemy w środku?

Obowiązkowo instrukcja. Na 7 stronach opisany mamy wariant podstawowy i zaawansowany. Wszystko napisane jest bardzo przystępnie i obrazowo. Do każdej reguły podane są przykłady, które ułatwiają grę. 


Czytelna, przejrzysta czego chcieć więcej.

 Wszystkie komponenty gry razem. Karty jeszcze zafoliowane, czekają aby je uwolnić i zaprosić do zabawy. Do zabawy to mało powiedziane jeśli chodzi o ta grę. To istne szaleństwo. Mózgi się przegrzewają (dosłownie), a uśmiech nie schodzi z twarzy graczy.
W grze biorą udział trzy rodzaje kart. Karty zegarków, karty Kiedy? oraz Co? Razem jest ich ponad 100, także jest co tasować. 


Karty zegarków, karty Kiedy? oraz Co?
Trochę jest tych zegarków. W głowie może się zakręcić.
Mamy zegarki nowoczesne, tradycyjne, słoneczne i .... cieknące.

Wehikuł czasu, kiedy na niego trafimy wpadamy w czasoprzestrzeń i odliczamy czas do tyłu.

         
Przykładowa reguła, która może być wylosowana: kiedy karta wskazuje godzinę 11, gracze ogłaszają co drugą godzinę.


Żeby zacząć zabawę wystarczy jedynie rozdać graczom odpowiednią ilość kart, ułożyć dwa stosy kart specjalnych z napisem Kiedy? i Co?. Tak niewiele, a daje tyle radości.


Możemy zaczynać.

W komplecie dostajemy woreczki strunowe, w które możemy schować karty. Dzięki temu nie latają w pudełku i nie niszczą się. Samo pudełko jest dość małe, ale jak na taką ilość kart z całą pewnością mogłoby być jeszcze mniejsze i bardziej poręczne.Jaka jest gra, czy nam przypadła do gustu? Wyczekujcie recenzji.


Liczba graczy: 4-7
wiek: 8+
czas gry: 30 minut


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz