poniedziałek, 14 marca 2016

Gry dla dzieci (5-8 lat) wydane w lutym 2016

W styczniu było spokojnie. Zaledwie dwie nowości dedykowane dla dzieci. Po przedświątecznym wariactwie i wielu wydanych grach pod koniec zeszłego roku, potrzebne było wytchnienie i nabranie sił na nowy rok. W lutym Wydawnictwa zaczęły się rozkręcać, strach pomyśleć co będzie dalej.

LUTY

5 lat
Tata miś - Egmont

W trakcie malowania swojego igloo małe niedźwiadki pobrudziły się farbami. TATA MIŚ nie jest tym zachwycony. Natychmiast zarządził kąpiel. Który niedźwiadek najszybciej pokona trasę po krach i pierwszy wyszoruje futro?

Gracze poruszają misie za pomocą specjalnych kostek, na których zamiast kropek znajdują się zarysy kry. Sami decydują jak prędko biegnie ich miś, ale jak za bardzo zaryzykują, tracą kolejkę!


Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku 5+
Czas gry: 20 minut

6-lat
Zające na łące - Trefl


Dołącz do wyścigu na łące i pomóż zającom zdobyć marchew. Jest to jednak wyjątkowy wyścig, ponieważ najszybszy zając nie zawsze dostanie najwięcej marchwi!Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 6+

Źródło: http://sklep.trefl.com/pl/gry/zajace-na-lace-dr-knizia-poleca.html


Tajemnicze podziemia - Trefl

Przenieś się do tajemniczych podziemi pełnych skarbów i mrocznych postaci. Podążaj korytarzami, starając się zdobyć jak najwięcej cennych przedmiotów. Unikaj duchów, pająków i trolli, zbierz najwięcej punktów i wygraj!  


Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku 6+Gracze rzucają kolorowymi kostkami i przemieszczają ślimaki na planszy. Po drodze starają się spychać przeciwników i zdobyć jak najwięcej pysznych grzybów. Do samego końca nie wiadomo, którymi ślimakami grają przeciwnicy, co gwarantuje wielkie emocje.

Ten wyścig na jednej nodze to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Świetną zabawę gwarantują zarówno kolorowe elementy, jak i przebieg gry pełen niespodzianek
i zaskakujących zwrotów akcji.


Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku 6+
Czas gry: 30 minut

Źródło: informacja prasowa Egmont


7-lat
Abalone Quattro - Rebel


Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości, a do tego... kontaktem z fantastycznie wykonanymi elementami gry! 

Na czym to polega? 

Dwóch, trzech lub czterech graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 9 kul dla każdego gracza (czy 4 graczach), po 11 (przy 3 graczach) lub po 14 (przy 2 graczach) - białych, czarnych, żółtych lub czerwonych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę połowę kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 własne kule (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 kule mogą popchnąć 1 kulę przeciwnika, 3 moje kule mogą popchnąć do 2 kul przeciwnika.

Przy grze czteroosobowej gra się w dwóch zespołach. Zwycięża ten kto wypchnie za planszę 6 kul przeciwnika.


Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 7+
Czas gry: 20-40 minut

Źródło: http://www.rebel.pl/product.php/1,4/99816/Abalone-Quattro.html


8-lat
Statki, łupy, kościotrupy - Portal Games 

Podczas rozgrywki w Statki, łupy, kościotrupy rzucamy specjalnymi kośćmi, by rozgrywać bitwy, grabić kupców a następnie w portach rozwijać statki i werbować członków załogi. Każda partia dzięki scenariuszom pozwala przeżywać całkowicie nowe przygody na niebezpiecznym i niezbadanym morzu, gwarantując niepowtarzalność rozgrywki.W każdej rundzie gracze napadają na statki handlowe oraz inne pobliskie okręty, starając się złupić tyle dóbr, ile w stanie jest pomieścić ich statek! Herszt piratów zbiera wszystkie kości graczy, potrząsa nimi i wrzuca do pudełka – na otwarte morze, na którym rozstrzygnięte zostaną losy bitwy morskiej! Symbole na kościach determinują wynik walki. Po rozpatrzeniu rezultatów piraci zabierają się do grabieży. W Statki, łupy, kościotrupy gracze mogą zacumować w dziupli piratów, aby usprawnić swój statek, zatrudnić nową załogę za parę butelek rumu, czy też oddać złupione dobra w ręce Króla Piratów. Na koniec gry, wygrywa gracz, który zaskarbił sobie przychylność Króla Piratów.
Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku 8+
Czas gry: 45-90 minut

Źródło: http://portalgames.pl/sklep/pl/statki--lupy--kosciotrupy-248.p.htmlAllies:Realm of Wonder - Tactic


Weź udział w tytanicznych zmaganiach wybrańców, którzy weszli w posiadanie czarodziejskich kul. Wybierz sprzymierzeńców i stań do boju o władzę nad królestwem!Gra przeznaczona jest dla 2 graczy w wieku 8+
Czas gry: 30 minut

Źródło: http://www.tactic.net/product.php?lang=PL&Product_number=53495&category=11&k1=&k2=1&k3=&k4=


Misja kolonizacja - Trefl

Wyślij misję kosmiczną na nowo odkrytą planetę. Twoi kosmonauci maja za zadanie przygotować to miejsce do zamieszkania przez ludzi. Za każdy ogrodzony teren zdobędziesz punkty. Zaproś do siebie ufoludki - zyskasz dodatkowe punkty.
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 8+

Źródło: http://sklep.trefl.com/pl/misja-kolonizacja-dr-knizia-poleca.html

Jeśli umknęła mi jakaś gra, to z góry przepraszam. Proszę o informację, a ja postaram się uzupełnić wpis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz