czwartek, 3 marca 2016

Gry dla dzieci (5-8 lat) wydane w styczniu 2016

Zakiełkował mi w głowie taki pomysł, aby co miesiąc zebrać informacje na temat gier, które zostały wydane w Polsce w minionym miesiącu. Nie wszyscy śledzą na bieżąco co w "planszówkowej" trawie piszczy i może takie zestawienie będzie dla kogoś pomocne. W gąszczu nowości wydawniczych łatwo jest przeoczyć niejedną perełkę.
Z racji posiadania w domu dziecięcia (sztuk 1, w wieku 8+), skupiać się będę na grach skierowanych do dzieci. Obrałam sobie zakres wiekowy 5-8 lat. Może, z tych dedykowanych dla 5 czy 6- latków, Kuba już trochę wyrósł, ale od czegoś dzieci muszą zacząć swoją przygodę z planszówkami. W myśl zasady: czym skorupka za młodu nasiąknie ...

Niektóre pozycje postaramy się przetestować i opisać na łamach bloga, część, pewnie nigdy nie trafi na nasz stół. Dlaczego? Sami się przekonacie. Co miesiąc na naszym rynku pojawia się całkiem spora liczba gier. I nie sposób wszystkie ograć. Doba ma tylko 24 godziny, tydzień 7 dni, a nas jest tylko trójka.

Jeśli umknie mi jakaś gra, to z góry przepraszam. Proszę o informację, a ja postaram się uzupełnić wpis.

Zaczynamy. Na początek zaległy styczeń.

STYCZEŃ 
Co zrozumiałe styczeń nie obfitował w wiele nowości. Po przedświątecznym szaleństwie, wydawnictwa musiały trochę odpocząć i nabrać siły na nowy rok.

8-lat

W grze jesteśmy bezwzględnymi biznesmenami, prawdziwymi Rekinami agrobiznesu. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone. Nie opłacamy KRUS, przejmujemy cudze uprawy, a nawet możemy nasłać komornika na zbyt dobrze radzącego sobie sąsiada. Nie przebieramy w środkach. W końcu naszym celem jest posiadanie największej ilości pieniędzy. Tutaj, jak w prawdziwym życiu, ciężką pracą można dojść do milionów. Gdy połączymy to ze sprytem, możemy zgarnąć całą pulę. Zatem do dzieła!
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 8+
Czas gry: 30 minut

Źródło: informacja prasowa Trefl Joker Line Kamienie w kieszenie - Rebel

Kamienie w kieszenie to szybka, prosta gra, zasady da się wytłumaczyć w mniej niż minutę. Gracze jednocześnie będą wskazywać grzyby, na których rosną kamienie szlachetne, ale zbiorą je tylko Ci gracze, którzy jako jedyni wskazali danego grzyba. Kamienie mają kilka kolorów, co wpływa na ich wartość. Czasami trzeba zbierać kombinacje różnych, albo skupić się na tych, które najbardziej wartościowe są pojedynczo. Tylko tyle i aż tyle! 

Gra świetnie sprawdzi się jako przerywnik pomiędzy bardziej wymagającymi grami, a także idealnie trafi w gusta dzieci. To typ gry familijnej, w którą można zagrać z dziećmi i świetnie się przy tym bawić, nie martwiąc się jednocześnie, że dzieci nie mają szansy z dorosłymi.

Czy okażesz się sprytniejszy od swoich przeciwników i wypchasz swoje kieszenie szlachetnymi kamieniami?

Gra przeznaczona jest dla 3-6 graczy w wieku 8+
Czas gry: 15 minut


Źródło: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,616/Kamienie-w-Kieszenie.html


2 komentarze:

  1. Bardzo dobry pomysł na serię wpisów. Trzymamy kciuki za regularne publikacje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna sprawa, ale moje rozrabiaki preferują rozrywkę na tablecie... Tak czy siak postarałam się połączyć przyjemne z pożytecznym i ściągnełam im kilka gier edukacyjnych z aplikacji tabletowe przedszkole i musze powiedzieć, że są bardzo sensowne.

    OdpowiedzUsuń